Kui kasutada mlb.com autori Jake Crouse sõnavara, siis nähti eile Pittsburghis üht kõigi aegade pöörasemat kahe jooksja põletamist (i.k double play), mis sellisena märgitakse statistikasse juhul, kui kaitses olev võistkond suudab ühe rünnaku ajal elimineerida kahe jooksja ponnistused. Nimelt õnnestus St. Louisi Cardinalsi kaitsjatel Piratesi vastu mängides harukordne kombinatsioon 9-2-5-2-9, millega saadeti tühjade pihkudega pingile tagasi tol hetkel löömas olnud Rodolfo Castro ning eelnevalt teise pessa jõudnud Bryan Reynoldsi.
Crouse küsib oma kujuteldavalt lugejalt, kas too on taolist kombinatsiooni varem näinud ning ütleb, et see oli just nii pöörane nagu seda kõige fantaasiaküllasemas ettekujutuses arvata võiks. Crouse küsimus on retooriline vaid osalt, sest taolistelt esitatud kombinatsioonide järeleaimamine on alati olnud üks osa pesapallikultuurist, mis oli suurel määral paratamatu ajal, mil televisiooni puudumisel trükimeedia omal moel asendamatu oli ning millise keskkonna tingimustes põlvkondade kaupa pesapallifänne sirgus, kes taolistelt esitletud kombinatsioone hilisemate põlvkondadega võrreldes kindlasti edukamalt ehk tõetruumalt lahti suutis kodeerida. Ma teengi nüüd nii, et püüan ka ise toda ammust praktikat eilse kombinatsiooni peal rakendada, et siis hiljem üle vaadata, kui täpse pildi ma luua suutsin
Rodolfo Castro löök pani aluse põnevale kaitsekombinatsioonile. (Foto allikas: mlb.com)
Niisiis, kombinatsioon 9-2-5-2-9. Esmalt peaks üle kordama, et need numbrid tähistavad kaitses olevate mängijate positsioone: viskaja 1, püüdja 2, esimese pesa kaitsja 3 jne. Alljärgnev joonis osutab täpsemalt.
Mulle on teada, et Piratesi poolt lööma asunud Castro tegi seda olukorras, kus tema võistkonnakaaslane Reynolds oli juba hõivanud teise pessa, mida koos kolmanda pesaga nimetakse skooripositsiooniks. See tähendab, et kui pall võtab maapõrkest suuna tagaväljale ning kaitsel pole võimalik seda mõne sekundiga pesaalale toimetada, suudetaske teisest pesast, kolmandast rääkimata, üldjuhul jooks vormistada.
Praeguse kombinatsiooni esimeseks sammuks on 9-2, mis tähendab, et tagavälja paremkaitsja (9) viskas palli püüdjale (2). Vaadates juba ette kombinatsiooni käiku, teen pakkumise, et sellega veel esimest jooksjat ehk kolmandast pesast jooksu alustanud Reynolds ei põletatud. Arvan, et pall kukkus küll enne nr 9 maha, mis andis Reynoldsile võimaluse kodupesa rünnata, kuid 9 viskas palli kiirest ja edukalt 2-le, mis peatas kolmanda pesa ja kodupesa vahele jõudnud Reynoldsi. Too jäi nüüd nende kahe pesa vahele ekslema ning põletati kombinatsioonist 2-5-2.
Kui mu versioon seni paika peab, on edasine lihtne. Nr 3 oli jäänud kaitsma oma esimest pesa, nr 4 ja 6 katsid teise ja kolmanda pesa vahelise ala ning tagaväljalt appi tulnud 9 kaitses teist pesa, kus ta kombinatsioonist 2-9 ka Castro põletas.
Jääb nii, paremini ma ei suuda.
Kontroll.
Ma ei teinud ühtegi viga! Ainus täpsustus, mille tegema pean, puudutab Reynoldsi põletamist ning täpsemalt asjaolu, et nr 2 esimene vise 5 suunas tabas hoopis Castrot, mis aga kõiges muus sobitub minu fantaasiapildiga. 5 viskas palli tagasi 2-le (sellega Reynolds põletati) ning seejärel viskas 2 palli teise pesa juurde jõudnud 9-le. Ma ei saaks endaga rohkem rahul olla.
Ebaõnnestnud rünnakukatsest hoolimata võis lõpuks rahuolu tunda ka Pittsburgh, kes võitis 8 : 2.
Kõnealune episood algusega 7:00.
Comments