top of page
Writer's pictureA.M.

9. juuni – Ohtani sisselülitatud äratuskell

Pesapallihooaeg MLB-s on jõudnud oma kõige loomulikumasse seisundisse, mis tähendab, et kolme suvekuu näol on ees ootamas omajagu rutiinne periood, tihedalt täis pikitud mänge, mis ettevaatavalt omajagu iseloomutu massi moodustab. Ühtviisi kehtib see nii mängijate kui ka pealtvaatajate kohta. Pesapall on suvemäng, mis oma olemuselt on uimastav mitte ainult selle romantilisest sobivusest jõuetuks tegeva päikesepaistega, vaid puhtsportliku teadmisega, et ka kõige paremal juhul ebaõnnestuvad mängijad väljakul seitsmel korral kümnest. Ameerikas on käibetõde, et pesapallimängu sisu moodustub ebaõnnestumistest.


Teisipidi öelduna tähendab see aga loomulikult ka seda, et kolm juhtumit kümnest, mis end õnnestumistena lubavad tõlgendada, peaks selle võrra saama suurema tähelepanu osaliseks. Ebatavaline võimendub igas eluvaldkonnas, pesapallis on selleks õnnestumine, mistõttu on igal veidigi suuremal kordaminekul lootust pesapall tervikuna suveuimast üles raputada. Seda kasvõi hetkeks. Just nii juhtus eile Anaheimis, kus Los Angeles Angels külla sõitnud Boston Red Soxi üle 5 : 2 võidu sai.


Ohtani löömas, Ohtani viskamas. Edukas mõlemal juhul. (Foto allikas: mlb.com)


Kaotajate poolt vaadatuna võiks ironiseerides öelda, et õnnestumise sisu moodustas Angelsi frantsiisi ajaloo pikima, 14-mängulise kaotusteseeria lõpulejõudmine, kuid irooniat kõrvale jättes tuleb tähelepanu keskpunkti nihutada hoopis Angelsi two-way-player Shohei Ohtani. Olles tänasel päeval MLB-s ainus, kes ametlikult kinnitatud nii viskaja kui lööjana, osales ta Bostoni vastu mõlemas rollis ja tegi seda hiilgavalt.


Avaviskajana usaldati talle seitse vooru (4 hit´i, 1 jooks, 6 väljaviset, tema nimele kirjutati võit) ning ründefaasi viiendas voorus sooritas kodujooksu. Viimati oli Ohtani seda suutnud 29. mail ning kodujooksu silmas pidades oli sellele järgnenud 44 ebaõnnestunud löögiseeriat. Aga pesapallimängu sisu moodustub ju ebaõnnestumistest.


Tähelepanuväärne oli ka Ohtani visete kvaliteet. Ühe spetsiifilise kiirpalli (four-seamer) keskmiseks kiiruseks kujunes 98,1 miili tunnis, mis on ühe miili jagu kiirem, kui selle hooaja keskmine seni olnud. Ka tegi ta eile oma selle hooaja suurimat kiirust näidanud viske, 101 m/h.


0 comments

Comments


bottom of page