top of page
  • Writer's pictureA.M.

8. juuni – ühe püüdega tähelepanu keskpunkti

Profispordi loogikast tulenevalt jäävad võistkonnad, kes järjepidevalt tipus või tipu lähedal figureerida ei suuda, meedia tähelepanust paratamatult veidi kõrvale ning minu hinnangul on sel aastal teiste seas pidanud sellega leppima ka Arizona Diamondbacks. National League´i läänedivisionis Dodgersi, Padresi ja Giantsi järel neljandal kohal asuv D-backs jääb esikohast kümne ning wild card kohast nelja ja poole mängu kaugusele ja hetkel näib ebausutav, et praegune võiduprotsent .466 nii palju tõusta võiks, et see põhihooaja lõpus play-off koha võiks tagada. Meedia armastab aga võitjaid, või siis vähemalt suuri kaotajaid, kuid D-backs pole sel aastal esindanud kumbagi.

Kui jätta kõrvale MLB häälekandja mlb.com, mille ülesandeks on kaitsta liiga huve tervikuna, millest tulenevalt püütakse jagada tähelepanu võistkondade vahel võimalikult võrdselt, siis konkreetsest valdkonnast sõltumatum meedia on oma teemade valimisel rangem ning võttes aluseks ESPNi kodulehe viimase nädala uudisveeru, tuleb D-backsi nimi välja 12 korral, samas kui Dodgers leiab äramärkimist 18 ning Yankeese nimi koguni 24 korda.


D-backsi tagaväljakaitsja Alek Thomas sai mängu alguses hakkama püüdega, millest mängu lõppedes kõige enam kõneldi. (Foto allikas: mlb.com)

Eilses voorus juhtus aga nii, et D-backsi vastasseisus võõrsil Cincinnatiga said kokku nii võitja kui suur kaotaja, mis tähendab, et D-backs on täna hommikul avalikkuse tähelepanu keskpunktis ühtviisi nii liiga huvide eest seisva mlb.com-i kui ka ESPNi toimetuse valikul. Kusjuures tähelepanu võitmiseks oli vaja õige vähe, ja küsitav on seegi, kui palju too episood mängu käiku mõjutada suutis. See kõneldi küll mängu lõpus suureks, kuid spekulatsiooni osa selles on liiga suur, et seda täpsusest lugu pidava pesapalli puhul poleks võimalik tähele panna. Juhtus nii, et esimeses voorus Cincinnati eest löönud võistkonna suurima staari Joey Votto löögist kandus pall kaugele tagaväljale, selle kõrge kaar veenis kõiki asjaosalisi mängu esimese kodujooksu sünnis, kuid D-backsi kaitsja Alek Thomas suutis täpselt ajastatud kõrge hüppega juba üle tagaseina lennanud palli kõigile üllatuslikult kindasse püüda.

Kindlasti oli üllatunud Votto, kes lasi löögi järel kurika käest lahti nii väljapeetud liigutusega, et see ei jätnud kahtlust, et karjääri jooksul 336 kodujooksu löönud mängija teab: siit tuleb järjekordne kodujooks. Üllatunud oli ka D-backsi viskaja Merrill Kelly, kes Votto löögi järel pea pettumuse märgiks langetas: siit tuleb kodujooks. Ja loomulikult olid üllatunud ka mängu kommentaatorid: kuidas ta sellega hakkama sai! Et Vottoga sotid päris selgeks teha, püüdis Thomas ka neljandas voorus ühe tema löödud palli, enam küll mitte nii elegantsel viisil, kuid suure hoo pealt sooritatud võimsa hüppe pidi ta selleks siiski tegema. Kuna lõpuks suutis D-backs mängu 7 : 0 võita, said selles loos sobilikult kokku nii võitja kui ka suur kaotaja, kellena Vottot praegusel juhul sobivalt kasutada saab.


Mängu järel avastas seda kirjeldav tekst veel ühe üllatuse. Tuleb välja, et 2018. aasta draftis D-backi poolt üldvalikus 63. valitud praegu 22 aastane Thomas on MLB-ga seotud juba üle kümne aasta ning Votto üle seina löödud pall pole talle kaugeltki mitte esimeseks MLB-s kinni püütud palliks. Asi selles, et Aleki isa Allen Thomas oli pikka aega ametis Chicago White Soxi üldfüüsilise treenerina, mis andis Alekile vaba pääsu mängudele, mille käigus suutis ta nii mõnedki tribüünile jõudnud pallid endale haarata.


Votto masti superstaari poolt löödud keerulise palli kinnipüüdmisega tegi Thomas oma nime hetkega tuntuks ning viskaja Kelly oli see, et mängu lõpus Thomase sooritust mängu murdepunktina kirjeldas. Kuigi käimas oli alles esimene voor ja skoor avamata, arvas Kelly, et Votto kodujooks muutnuks kindlasti mängu edasist käiku. Nagu juba öeldud, on spekulatsiooni osa selles arvamuses omajagu suur, kuid samas võib Kellyt pidada ka ainsaks, kes sellise mõttega üldse välja võis tulla. Pole vähimatki kahtlust, et esimeses voorus kodujooksu läbilaskmine mõjutab viskaja edasist tegutsemist, samas kui Thomase-stiilis tehtud imeline kaitsetöö mõjub viskajale julgustavalt. Viskaja teab, et tema seljatagune on kindel ning see teadmine võimaldab tal visetel rohkem riske võtta.

0 comments

Comments


bottom of page