MLB-s algas eilsega periood, mille eel on paslik meenutada pesapallis käibel olevat tõde, et võitku mõni andekas mängija individuaalselt nii palju auhindu kui hing ihaldab, karikaid seevastu võidetakse vaid meeskonnaks liidetuna. MLB-s on ajalugu näidanud ka seda, et kõik need võistkonnad, kes end ükskõik milliseid raskusi ületades oktoobri esimestel päevadel algavasse play-off-i on suutnud vedada, on kuu aega hiljem suutelised ka World Series´i võitma. Et tegemist pole lihtsa sõnakõlksuga, sellele andis kinnitust eile alanud Wild Card´i esimene voor, kus neljast paarist vaid üks lõppes asetatud võistkonna võiduga.
Wild Card mängud toovad võistlustulle kaheksa meeskonda. (Foto allikas: mlb.com)
Philadelphia Phillies – St. Louis Cardinals 6 : 3. St. Louis Cardinalsi ja Philadelphia Philliese vaheline mäng annab taas põhjust üle korrata, et pesapallis ei saa kunagi kindel olla, mida seal järgmisena näha saab. Kui asetatud võistkonnana koduväljaku eelist omanud Cardinalsi tagaväljakaitsja Juan Yepez kaheksandas voorus kodujooksuga omad 2 : 0 juhtima oli viinud ning mängu lõpetav viskaja Ryan Helsley viimase vooru Philliese ründefaasis esimesena lööma tulnud Rhys Hoskinsi välja viskas, hinnati Cardinalsi võiduvõimalust 97 protsendile. Game over!
Tuli aga välja, et sel korral oskas Phillies pisikeseks kahanenud võimalused ära kasutada. Alguse sai see Hoskinsi järel lööma tulnud J.T. Realmuto õnnestunud löögist, mis talle esimese pesa avas. Talle järgnesid Bryce Harper (walk), Nick Castellanos (walk), Alec Bohm (tabati viskega, seisuks 1 : 2), Jean Segura (löögist esimesse pessa, seisuks 3 : 2), Bryson Stott (4 : 2), Brandon Marsh (5 : 2), Kyle Schwarber (ohverduslöök, 6 : 2). Seejärel jõudis löögikord vooru alustanud Hoskinsini, kes ka sel korral välja visati. Sellega sai Cardinals vastase löögivooru viimaks pidama sai, kuid oma löögivoorus suudeti tagasi teha vaid üks jooks.
Kuigi neid mängijaid, keda Philliese ridades esile võiks tõsta on omajagu, vääriks vahest kõige enam tähelepanu teise pesa kaitsja Segura, kelle Los Angeles Angelsi ridades tehtud MLB debüüt jääb juba kümne aasta taha, kuid kes alles sel hooajal esimest korda play-off´i jõudis. Segural kulus selleks 1328 mängu.
San Diego Padres – New York Mets 7 : 1 Emotsionaalselt valusa kaotuse sai ka asetusega Mets, kelle suur allajäämine oli seda ootamatum, et aluse sellele pani avaviskaja Max Scherzeri täielik altminek. Kui ta viiendas voorus viimaks pingile kutsuti, oli seis juba 0 : 7 ning mängu tulemus sisuliselt otsustatud. Scherzer oli ka ise oma esitusest šokeeritud ning käis oma viskevoorude vahel soojendusalas kaotsiläinud oskusi taga ajamas. Sellist asja, et viskaja oma võistkonna ründevooru ajal trenni teeb, polnud mina õigupoolest varem näinudki. Seeria teises mängus saadab Mets avaviskajana väljakule Jacob deGromi.
Seattle Mariners – Toronto Blue Jays 4 : 0 Seda hetke oli oodanud terve põlvkonna jagu Marinersi fänne, sest viimati võitis Mariners play-off mängu 20. oktoobril 2001. Eile esimesena lööma tulnud Julio Rodríguez polnud siis veel kümne kuunegi. Seattle´i kõige olulisemaks tegijaks kerkis kaks kuud tagasi üleminekuperioodi viimasel hetkel Cincinnatist toodud viskaja Luis Castillo. 7,1 vooruga lubas ta vastasele kuus hit´i, sai kirja viis väljaviset, kuid jookse ta läbi ei lasknud. Temast sai Marinersi frantsiisi ajaloo teine viskaja, kes play-off mängus nii pikalt vastased jooksuta hoidis.
Tampa Bay Rays – Cleveland Guardians 1 : 2
Ainsa asetatud võistkonnana avamängu võitnud Guardiansi saavutus on seda väärtuslikum, et kuigi kuuendas voorus jäädi kaotusseisu, suudeti sellest kohe välja tulla ja ka otsustavalt juhtima minna. Suurimad teened selles tuleb omistada kolmanda pesa kaitsjale José Ramírezile, kelle kodujooks aitas jooksuni ka varem pessa jõudnud Amed Rosario. Viimane polnud Ramírezit kiites tagasihoidlik, nimetades teda koguni MLB parimaks mängijaks.
Comments