top of page
  • Writer's pictureA.M.

4. august – Angelsi seitse lööjat hoos, aga Angels kaotas

American League´i läänedivisioni kaks viimast Angels ja Oakland pidasid Los Angelesis maha ühe omanäolise mängu, kus võidu sai küll Oakland, kuid tähelepanu keskpunkt koondus hoopis Angelsile. Juhtus nii, et kuigi seitse Angelsi mängijat lõid kodujooksu, sai otsustavaks hoopis kaks kodujooksu sooritanud Oaklandi meeskondlik mitmekülgsus.


Mängu omanäolisus tuleneb aga asjaolust, et 7 : 8 kaotanud Angels kogus jooksud vaid soolokodujooksudest ehk alati, kui mõni lööja sai individuaalses plaanis hakkama küllap kõige keerukama pesapallilise sooritusega, polnud mitte ükski meeskonnakaaslane teda selles mõttes toetamas, et keegi neist varem pesa oleks hõivanud. Nii jäid ka kasutamata võimalused ühest õnnestunud löögist võistkonnale rohkem jookse tuua. Pesapallis on teada tõde, et üks hea lööja ei suuda kunagi tervet võistkonda vedada ning nüüd võib ju mõelda, et see väide sai eile seitsmekordse kinnituse. Nagu öeldud, tegutses Oakland võistkondlikult mitmekülgsemalt ning just see nüanss on pesapallis võistkondliku edu aluseks.


Angels jäi kuivale vaid viiendas ja kaheksandas voorus, kõigis ülejäänus löödi üks kodujooks. Lööjatest edukaim oli võistkonna liider Shohei Ohtani, kes lõi oma kodujooksud esimeses ja seitsmendas voorus. Tema oli ka see, kes viimases voorus viimase lööjana väljakule tuli ja kuigi tol hetkel oli üks Angelsi mängija hõivanud esimese pesa, mis andis Ohtanile võimaluse järjekordse kodujooksuga Angelsile võit tuua, vedas teda löögitehnika just tol momendil alt.


Angelsi traditsioonide kohaselt surutakse kodujooksu löönud mängijale pähe kauboikaabu. Eile liikus see käest kätte ning jõudis Shohei Ohtanini kahel korral. Võiduks jäi sellest siiski väheks. (Foto allikas: mlb.com)


Angelsi mängijate saavutust statistikat haldavatesse masinatesse sisestades sai teada, et äsjane tegu mitmel moel erakordne oli. Esiteks tuli välja, et ajalugu 1900. aastani tagasi kerides oli tegemist esimese korraga, kui üks võistkond sai seitse jooksu vaid soolokodujooksudest. Eelmine rekord, kuus, oli löödud kahel korral (Oakland 3. augustil 1991 Twinsi vastu ning Blue Jays mängus D-backsiga 21. mail 2019).


Ka andsid mänguandmeid kombineerivad statistikamasinad teada, et seitsme soolokodujooksuga kordas Angels klubi senist rekordit, mis pärines 4. juunist 2003. aastast sooritatuna Montreal Expose vastu. Aga teada saadi ka seda, et Angels pole mitte kunagi kaotanud mängu, milles on löönud seitse kodujooksu. Seni oli kaotatud kuue kodujooksuga mäng 23. aprillil 1985. aastal samuti Oaklandi vastu.


Eks selline olukord muuda asjaosalised veidi nõutuks, mille võtab kenasti kokku kuuendas voorus kodujooksu löönud esimese pesa kaitsja Jared Walsh: „Kui meeskond lööb seitse kodujooksu, siis sellega peab ju rahule jääma. Loomulikult oleks me soovinud võita, me lihtsalt pidanuks selle üles noppima, kuid üldjoontes peame siiski mänguga rahule jääma.“


Esmapilgul võib jääda tunne, et Walshi teksti võiks liigitada klassikaliseks mängujärgseks suusoojajutuks. See oleks aga pealiskaudne lähenemine. Mu meelest on see tekst oluline hoopis selles ilmneva stoilise rahu pärast. Selles väljaütlemises on tubli annus olukorraga leppimist, mis on aga selgitatav praeguse tabeliseisuga. Oma divisionis edestatakse võiduprotsendiga .419 vaid eilset konkurenti Oaklandi (.383) ning igasugused lootused play-off kohast peaks olema peast pühitud, sest isegi wild card jääb tänase seisuga 12 mängu kaugusele.


0 comments

Comentarios


bottom of page