Kuigi turniiritabel nõuab põhihooaja lähenedes iga päevaga üha enam tähelepanu, võib MLB-s ainuüksi selle tihedast programmist tulenevalt ka sportlikult pingelisel ajal juhtuda midagi sellist, mis otsest võistlust varjama kipub. Eile New Yorgis just selline sündmus aset leidis, mis on seda tähelepanuväärsem, et vastakuti läksid National League´i kaks parimat: läänedivisioni liider Los Angeles Dodgers (võiduprotsent .698) ning idas esikohta hoidev Mets (.634).
Mets võitis 2 : 1, Metsi esiviskaja Jacob deGrom viskas seitsme vooruga välja üheksa lööjat, tagaväljakaitsja Brandon Nimmo nurjas imelise hüppega ühe Dodgersi potentsiaalse kodujooksu, kuid enne mängu algust, selle ajal ning ka lõppedes kõneldi hoopis tandemist, mille moodustasid Metsi mängu lõpetav viskaja Edwin Díaz ja Austraalia trompetist, helilooja, DJ ja muusikaprodutsent Timmy Trumpet.
Just siis, kui võistlusolukord kõige pinevam oli, pälvis tähelepanu hoopis mees trompetiga. (Foto allikas: mlb.com)
Need kaks viis omavahel kokku Trumpeti viie aasta tagune lugu „Narco“, mida Mets on kasutanud Díazi väljakule saabumise taustamuusikana, helilise signatuurina, kui täpsem olla, sest Metsi staadionil peaks küll iga fänn teadma, kes „Narco“ helide saatel väljakule saabub. Tavaliselt on tegemist küllaltki pingelise sportliku hetkega, sest mängu lõpetav viskaja (i.k relief pitcher), nagu selle nimigi ütleb, on mängu lõpetav ehk ideaalseimal juhul on tema ülesandeks võistkonnakaaslaste saavutatud edu hoidmine. Ei pea vist ütlema, et statistikast ülevalatud MLB peab täpset arvestus ka selle üle, kui edukas mängu lõpetav viskaja talle määratud ülesannetes on. Díaz on väga edukas, täitsa võimalik, et praegusel hetkel isegi MLB-s kõige hinnatum. Eilse mängu järel on ta 32 olukorrast 29 juhul väljunud võitjana.
Ma ei näe vajadust hakata taga ajama jälgi, kuidas Trumpet oma laulu sagedasest ettekandmisest Metsi väljakul teada sai, ka ei paku mulle huvi, kuidas tuldi ideele, et Trumpet selle loo Díazi väljakule saabudes ise väljakul olles ette võiks kanda. Keegi igatahes sellele mõttele tuli ja teoks pidi see saama Metsi ja Dodgersi kolmemängulise seeria ajal. Esimese mängu ajal läks plaan luhta, sest Mets oli terve mängu tagaajaja ning Díaz oma võimalust ei saanudki. Eile oli see aga võimalik ning muidugi ei saanud Mets käituda teisiti, kui viimaseks vooruks Díaz väljakule saata.
Mu meelest on see pilt, mis seejärel publikule avanes, küllaltki kõnekas, kusjuures seesama publik selle pildi ise suurel määral kokku pani. Sai vaid Metsi kaheksas löögivoor lõppeda, kui telekommentaatorid teada andsid, et nüüd on Trumpeti etteaste, ja kohe kangesti jäi mulje, et just seepärast pidi ka Díaz näole andma. Mitte seepärast, et Metsi treenerid sellise otsuse tegid, vaid just seepärast, et „Narco“ helide pealejust tema välja peab ilmuma.
Õigupoolest polnud Díazel tema enda tervitustseremoonial muud rolli, kui end vaid nähtavaks teha, sest niipea, kui ta märgatud sai, suunati kõik kaamerad Trumpetile. Nii need, mis telepilti tootsid, aga ka need, mis pealtvaatvaatajate pihkudesse mahtusid. Keset kõige pingelisemat sportlikku olukorda, mil Mets kõige napimalt 2 : 1 juhtis, kadus võistlusmoment justkui imeväel. Tähelepanu koondus pilli puhvale ja tantsu löövale trompetimängijale aga see, kuidas Díaz oma visetele viimast lihvi andis, ei huvitanud kedagi.
Trumpeti rõõmuks, nagu Metsi poolt mängu kommenteeritud stuudiost öeldi, ajas Díaz üheksa viskega oma asjad korda ning Mets sai väga vajaliku võidu. Edu divisionis teist kohta hoidva Atlanta ees on jätkuvalt kolm mängu.
Commenti