top of page
Writer's pictureA.M.

26. juuni – „See kõik tundus olevat nagu stseen Groundhog Day´st...“

Houston asus neljamängulise seeria viimases kohtumises Yankeese vastu kohe esimese viske järel juhtima, kui Jose Altuve saatis Yankeese avaviskaja Nestor Cortesi esimesest viskest saadetud palli ilma pikema jututa suures osas Yankeese fännidest täidetud otsatribüünile. Kuuenda vooru lõpuks oli Houstoni eduseis juba 3 : 0, kusjuures Yankees polnud selleks hetkeks kamba peale saanud kirja isegi hit´i.


See tähendas, hit´ita seeria oli veninud juba 16 vooru pikkuseks. Viimase oli sooritanud seeria teise mängu kaheksandas voorus reede õhtul DJ LeMahieu. Statistikud otsisid võrdlusmomente ajaloost. Elias Sports Bureau andmetest tuleb välja, et 162-mängulise põhihooaja ajastul ehk aastast 1961 on varem 16. järjestikuses voorus hit´ita jäädud vaid kolm korda. Texas Rangers ja Minnesota Twins mõlemad 1973. aastal Oaklandi vastu ning Houston 1981. aastal seerias Los Angeles Dodgersiga.


Pesapallimäng on ajaliselt pikk ja aeglaselt kulgev, täidetud suures osas mittemänguliste elementidega, mis annab selle vaatajale piisavalt aega nähtu üle järele mõelda ning kuna Houston oli päev varem Yankeese vastu kokku saanud no-hitteri, pole üldse võimatu, et tolleks hetkeks oli mlb.com autor Brian McTaggart tulnud mõttele sobitada oma ülevaate pealkirja viide Groundhog Day´le, argipäevade muinasjutulikust kordusest jutustavale Hollywoodi omaaegsele kassahitile. Kuid just siis hakkasid juhtuma sündmused, mis ei jätnud McTaggartile paremat võimalust, kui piirduda selle ilusa viite oma artikli esimesse lõiku paigutamisega: „See kõik tundus olevat nagu stseen Groundhog Day´st...“.


Mängu keskel võis ju korraks tekkida tunne, et teist korda sel hooajal saab Yankees kolm järjestikust kaotust, kuid lõpuks läks ikka nii nagu sel hooajal pigem juba tavaks saanud, Yankees võitis. Meeskond tervitamas võidulöögi teinud Aaron Judge´i. (Foto allikas: mlb.com)


Sissejuhatuseks lõi seitsmendas voorus teisena lööma tulnud Giancarlo Stanton kodujooksu, voor hiljem lisas teise LeMahieu, kes aitas jooksuni ka varem pessa jõudnud Isiah Kiner-Falefa. Nii jõuti 3 : 3 viigini. Võitja selgitamiseks vajati lisavooru, kus esimesena löönud Houston jõudis pesad laetud olukorrani, kuid kuna kaks ründajat oli samas ka juba välja visatud, olid parasjagu lööma asunud Yuli Gurrieli löögivalikud oluliselt piiratud. Nii näiteks langes tema valikust välja ohverduslöök, sest tõenäoliselt tähendanuks see lööjale mängust väljumist, millega ühes oleks lõppenud ka voor. Niisiis võttis Gurriel sihikule hoopis väljaku tagumise otsa, kuid sooritus ebaõnnestus ning eesvälja lähedal kõrgele tõusnud palli maandudes suutis Anthony Rizzo selle suuremate raskusteta püüda.


Yankeese ründevoorus oli löögivalikut silmas pidades täpselt samas olukorras Aaron Judge, kelle lööma asudes oli pesades kaks jooksjat, kuid samas oli kaks ründajat välja visatud. Ka Judge´il ei jäänud muud üle, kui püüda pall tagumisele tribüünile suunata ning erinevalt Gurrielist tema löök õnnestus. Judge sai statistikasse hooaja 28. kodujooksu ja walk-off´i, ning Yankees võitis 6 : 3. Yankeesele oli see hooaja kümnes walk-off ning 22. kord, kui kaotusseis lõpuks võiduks pöörati. Yankees juhib American League´i ja sellest tulenevalt ka idadivisioni võiduprotsendiga .726, Houston on üldjärjestuses Yankeese järel teine, juhtides läänedivisioni .625-ga.


0 comments

コメント


bottom of page