1, 2, 7, 4, 11, 2, 0, 0, 1. See numbrijada annab voor voorult edasi Toronto Blue Jays´i poolt sooritatud jooksud, mis kokkuliidetuna tähistab klubi uut rekordit – 28. Toronto eelmine rekord, 24 jooksu, sooritati 26. juunil 1978. aastal, mis tähendab, et eile vajasid Toronto mängijad Bostoni vastu mängides kehtiva rekordi ületamiseks vaid viite vooru. Lisaks tähistavad viie vooruga kogutud 25 jooksu MLB sellelaadse rekordi kordamist, mida viimati suutis Chicago Cubs sada aastat tagasi, 25. augustil 1922 mängus Philliesega.
Ajaloohõngulise statistikaga jätkates võib lisada, et arvestatuna aastast 1900, on ühe võistkonna poolt ühes mängus löödud vähemalt 25 jooksu 20 korral (parimana on 30 jooksu kirja saanud Texas Rangers 22. augustil 2007. aastal Baltimore´i vastu). Toronto jaoks on esmakordne seegi, et kõik algrivistuse üheksa mängijat said kirja vähemalt kaks hit´i ja kaks jooksu, mida MLB-s tervikuna nähti viimati Los Angeles Angelsi sooritatuna 1979. aastal.
Toronto mängijad klubi jooksurekordile joont alla tõmbamas. (mlb.com)
Klubi rekordina lähevad kirja ka 29 hit´i, mis teenitud jookse arvestades näitab, kuivõrd efektiivsed Toronto rünnakud eile olid. Selle hooaja MLB keskmise põhjal on hit´de ja jooksude suhe 1.88 (ingliskeelsena tähistatult Hits per Run),
mis tähendab, et 28 jooksuks vajanuks Toronto statistilise keskmise järgi 53 hit´i.
Siinkohal võiks veidi hinge tõmmata ja möönda, et praeguseks peaks olema selge, et nii suur hulk jookse lausa kutsub erilisi statistikanoppeid otsima ning ega statistikas ülirange MLB seda võimalust kasutamata ei jätagi. Ausalt öeldes oleks ma imestunud, kui kui järgnevatel päevadel praeguseks teadaolevatele faktidele lisa ei tuleks.
Liikudes nüüd individuaalsete soorituste juurde, võiks esmalt mainida Raimel Tapia ja Danny Janseni kombineeritud saavutust, mis on Toronto jaoks eriline seepärast, et klubi ajaloos pole mitte kunagi kaks mängijat ühes mängus saanud kirja 6 RBI-d. Seejuures ei saa märkimata jätta, et Jansen sai neli RBI-d kirja kolmandas voorus pesad laetud olukorras löödud inside-the-park grand slam´ist. Toronto on vaid korra taolise kogemuse osaliseks saanud, juhtus see 2. juunil 1989 samuti Bostonis ning toona sai sellise trikiga hakkama Junior Felix.
Raimel Tapia inside-the-park grand slam. Olukord saab võimalikuks, sest Bostoni tagaväljakaitsja Jarren Duran kaotab kõrgele õhku löödud palli silmist.
Toronto võitis eile Bostonit 28 : 5 ning kui võtta vaevaks küsida, millega sellist õnnestumist selgitada, kõlaks aus vastus: ei tea! Mitte keegi ei tea, ja ma arvan, et põhjus tuleneb pesapallimängu loogikavabast loogikast. Nagu öeldakse: pesapallis ei tea kunagi, mida seal näha saab.
Comments