top of page
Writer's pictureA.M.

2. september – võitlus AL keskdivisionis muudkui hoogustub

MLB-s pole praeguse seisuga mitte ühegi teise divisioni võitmine nii oluline nagu see on American League´i keskdivisionis ning seda põhjusel, et väga suure tõenäosusega pääseb tollest pundist play-off´i vaid grupi võitja. Praeguse seisuga oleks selleks Cleveland (võiduprotsent .523), kes edestab lähimat jälitaja Minnesotat (.515) nelja ning Chicago White Soxi (.500) kuue mänguga. Kansas City (.398) ja Detroit (.386) esikohale vaevalt enam mõtlevad.


Arvan nüüd, et oleks vist tagumine aeg visata pilk peale MLB põhihooaja järgsele mängupüramiidile. See on üles ehitatud neljaetapilisena: Wild Card mängud, American ja National League Division Series (ALDS ja NLDS), American ja National League Championship Series (ALCS ja NLCS) ja viimaks World Series.


White Sox liikus eile lähimate konkurentidele sammu võrra lähemale. (Foto allikas: mlb.com)


Alates sellest hooajast toimib süsteem sellisena, et otsepääsu ALDS-i ja NLDS-i mängudele tagavad mõlema liiga kaks paremat, kelle vastased nois seeriates selguvad Wild Card mängude läbi, kus kohtuvad põhihooaja 2.-6. koha võistkonnad. Seda aga lisatingimusega, et nonde nelja hulka peab kindlasti kuuluma ka liiga kolmanda divisioni võitja. American League´i perspektiivis hoides oleks praeguse seisuga ALDSi koha kindlustanud Houston (.644) ja Yankees (.598), garanteeritud Wild Card kuuluks divisioni võitmise eest Clevelandile, kuid välja jääks Baltimore, ja seda hoolimata faktist, et nende võiduprotsent on hetkel parem (.534).


See ongi aspekt, mida Clevelandi juhitavas keskdivisionis silmas tuleb pidada ning mis seal viimase kui järelejäänud mängu oluliseks muudab, eriti muidugi veel need, mis juhtumisi omavahel peetakse. Sellest tulenevalt võib praegusel hetkel MLB kõige tähtsamaks seeriaks pidada eile Chicagos alanud kolmemängulist seeriat White Soxi ja Minnesota vahel, mille esimeses mängus Chicago dramaatilisel moel võidu sai. Kusjuures tekstilist pinget lisab fakt, et võidu üle saadi rõõmu tunda koguni kahel korral.


Tegelikult oli Chicago terve mängu jooksul tagaajaosas, mis arusaadavalt muudab võidu neile veelgi meeldivamaks. Esimeses voorus jäädi kaotusseisu 0 : 2, kaheksandas 2 : 3. Üheksanda vooru ründefaasi mindi aga juba 3 : 3 viigiseisult ning kulminatsiooniks kujunenud sündmused said alguse olukorras, kus lööma tulnud José Abreu sai seda teha pesad laetud situatsioonis. Minnesota viskaja Jorge López, kelle hingel oli varasemast kaks hit´i, viskas aga seejärel nii õnnetult, et tabas Abreu´ kätt, mis tähendas, et kolmandas pesas olnud Romy Gonzalez pääses takistamatult kodupessa ning kindlustas Chicagole walk-off võidu.


Videokohtunikud tegid kindlaks, et pall ei tabanud José Abreu kätt. (Foto allikas: mlb.com)


Abreu kehahoiak ja käitumine jättis aga kohe kahtluse, et võibolla vise siiski ei tabanud teda ennast, mis andnuks punkti hoopis viskajale, kuid kohtunike otsus ja võistkonnakaaslaste rõõmust julgust kogununa tormas ka tema võiduringile. Minnesotal oli aga säilinud võimalus kohtuniku otsus vaidlustada, mida nad muidugi ka kasutasid, ning videokordus tõestaski, et Lópezi visatud pall polnud tabanud mitte Abreu kätt, vaid hoopis kurikat.


Chicago pidi väljakule tagasi tulema, kuid see visiit osutus põgusaks. Juba teisest viskest lõi Abreu palli põrkega kaitsjatele püüdmatult eesväljale, mis jättis Gonzalezile piisava aja, et taas koju joosta. Sel korral oli kõik määrustepärane. Chicago võidurõõmu suurendas kindlasti ka teadmine, et divisioni liider Cleveland pidi samal ajal vastu võtma 1 : 6 kaotuse Seattle´ilt.


0 comments

Comments


bottom of page