Pealkirjas toodud mõtte on oma tänas arutelus sõna sõnaliselt esitanud ESPN-i ajakirjanik David Schoenfield, kes viimase vooru taustal võttis kõnelda Baltimore Oriolesi tegemistest. Schoenfield tuletab meelde, kuidas hooaja eel nii tema, tema ESPN-i kolleegid aga ka konkurendid mujalt meediast kollektiivses üksmeeles Baltimore´ile viimast kohta ennustasid. Nagu Schoenfield ütleb, tegid seda lisaks ESPN-il ka The Athletic ja FanGraphs, kuid ma mäletan, et hooaja hakul leidsin Oriolesi viimaseks paigutatuna veel mitmest teisest allikast.
Isiklikus plaanis võin väikest rõõmu tunda selle üle, et Orioles seob ka mind tolle eksinud kollektiiviga, pesapallist kirjutajate kommuuniga. Nimelt leidsin ka mina omal moel ehk mulle kättesaadavate vahenditega kombineerides võimaluse Baltimore´i hädadele osutada ning pean tunnistama, et kirjutaksin tollele mõttele ka täna alla. Mu meelest pole mu toonasel tähelepanekul iseenesest häda mitte midagi, ja kui üldse miski viltu läks, siis vaid asjaolu, et kogu mõttekonstruktsioon sellele järgnevate sündmustega haakuda ei tahtnud.
Kirjutasin viidatud artikli 28. mail ning minu, meie ja ka kõigi teiste pesapallist kirjutajate kujutlus Baltimore´ist kui kõige halvemast võistkonnast püsis elujõulisena veel terve kuu. Juuli alguses hakkas aga divisioni viimasel kohal asunud Baltimore järjepanu võitma, möödus 26. juulil Bostonist ning nädal tagasi 12. augustil üheks päevaks ka Tampast.
Kuna liider Yankees on tänase päeva seisuga ikka veel 10,5 mängu kaugusel, oleks divisioni esikoha sihtimine liiga optimistlik eesmärk, küll on aga Baltimore konkurentsis wild card kohale. Tihedas rebimises ajavad seda praeguse seisuga lisaks Baltimore´ile taga ka Toronto, Tampa, Seattle, Minnesota, Chicago White Sox ning samuti Boston, kellega Baltimore peab neil päevil kolmemängulise tähtsa seeria, mis mitmel moel ajalooliseks kujunenud võiduga eile alguse sai.
Adley Rutschman oli üks viiest Oriolesi mängijast, kes eile kodujooksu lõi. (Foto allias: espn.com)
Baltimore´i tegemistele pühenduv mlb.com autor Zachary Silver ütleb oma ülevaates, et tegemist oli Oriolesi selle hooaja kõige hullumeelsema mänguga, millele viitab juba ainuüksi mänguseis 15 : 10, kusjuures Baltimore teenis jooksud teises (3 jooksu), kolmandas (3), neljandas (4) ja viiendas (5) voorus.
Hullumeelsusele sisu andes toob Silver välja:
a) tegemist on frantsiisi ajaloo neljanda korraga, kui ühes mängus teeniti viis kodujooksu, samal ajal kui viiel korral jõuti löögist ka teise pessa (i.k double);
b) esimest korda pärast 2015. aastat jõuti 11 korral löögist vähemalt teise pessa (i.k extra-base hit), kusjuures klubi rekord on 12;
c) esimest korda Oriolesi ajaloos aastast 1954, sooritati 15 jooksu mängus, kus nende endi vastu tehti 10 jooksu.
Tulles korra tagasi ESPN-i autori Schoenfieldi mõtete juurde, lisab ta Baltimore´is kahtlejate hulka ka võistkonna mänedžeri Mike Eliase, kuid mu meelest teeb Schoenfield seda küllaltki meelevaldselt. Ta toob näitena Eliase otsuse loobuda müügiperioodi viimasel hetkel ehk augusti alguses võistkonna liidrite hulka kuulunud viskaja Jorge Lopezi ja liiga parimate lööjate hulka kuuluva Trey Mancini teenetest. Seda otsust näitena tuues jätab aga Schoenfield tähelepanuta, et nende meeste müügi ajal oli Baltimore juba wild card´i konkurentsis. 2. augustil ehk üleminekuperioodi viimasel päeval oli wild card 1,5 mängu kaugusel ehk täpselt niisama kaugel nagu täna.
Aga eks ole Baltimore´is kahtlemine ka sellises olukorras, kus hoog üles on saadud, mõneti arusaadav. Asi on selles, et hetkel liigub Baltimore 88 võidu graafikus, mis tähendaks, et eelmise hooajaga võrreldes teeniks nad 36 võitu rohkem. See omakorda tähistaks aga MLB rekordit. Hetkel on rekord 35 mänguga Diamondbacksi nimel aastast 1999.
Comments