NLCS: Philadelphia Phillies – San Diego Padres 2 : 0; seeria 1 : 0 149 meetrit, 7 veatut vooru ning play-off-is löödud 4. kodujooks on arvud, millega Kyle Schwarber, Zack Wheeler ja Bryce Harper kaheteistkümne aastase vaheaja järel National League Championship Series´ile (NLCS) jõudnud Philliesele võõrsil peetud avamängus San Diego Padresi üle 2 : 0 võidu kindlustasid. Phillies asus nelja võiduni peetavat seeriat 1 : 0 juhtima.
Nimetatud kolm statistikat seob eilset võistlust selgitavaks tervikuks võrdlus Philliese ja Padresi viskajate vahel. Õigupoolest võikski alustada telekanali Fox abikommentaatori ja kunagise tippviskaja John Smoltzi kohtumise alguses tehtud märkusest, milles ta juhib tähelepanu, et algavas seerias ja praeguses turniirifaasis saab otsustavaks avaviskajate esitus. Küllap oli Smoltzi jutu mõte selles, et kuna ohtlikke lööjaid jagub mõlema võistkonna ridadesse, võib kõige kriitilisemaks kujuneda just viskefaas. Et aga võistlusspordi vältimatuks kohustuseks on ühe võistkonna paremuse väljaselgitamine, olgu too paremus võistluse lõppedes fikseeritud kasvõi vaevu nähtavana, võib võrdsete vastaste puhul üks osaline hiljem tõdeda, kuigi otseselt midagi valesti ei tehtud, on kaotus siiski tõsiasi. Eile avastasid end sellisest olukorrast Padres ja eriti nende avaviskaja Yu Darvish.
Philliese ja Padresi avaviskjad, kelle õlule suur vastutus langeb. (Fotode allikas: mlb.com)
Avaviskajate Darvishi ja Wheeleri duellist alguse saanud viskajate heitlus oli eile tõesti ühe suure mängu vääriline. Mõlemad viskasid seitse vooru, mõlemad said statistikasse ingliskeelse nimetusena quality start, mis märgitakse olukorras, kui avaviskaja osaleb vähemalt kuues voorus, ega luba vastasele rohkem kui kolm jooksu. Liidetuna oli mõlema viskaja statistika suisa vapustav. Wheeler lubas Padresile ühe, Darvish aga Philliesele vaid kolm hit´i. Sellega ründajate saak ka piirdus, sest mõlema võistkonna kaks mängu lõpetavat viskajat läbisid oma voorud täiesti puhaste paberitega.
Kyle Schwarberi löögi pikkuseks mõõdeti 488 jalga ehk 149 meetrit. (Foto allikas: mlb.com)
Nagu juba öeldud, siis võistlusspordis keegi lihtsalt peab parem olema ning sel korral suutsid kaks Phillies lööjat Darvishi kahel korral läbi näha. Esmalt lõi neljandas voorus Darwishi 58. viskest kodujooksu Harper, kes leidnud play-off´is hoo, mida Phillies õigustusega oodanud on. Kolm aastat tagasi Washingtoni ridades World Seriesi võitnud Harper on nüüd nende mõne mänguga löönud juba neli kodujooksu, neist kolm viimases järjestikuses mängus. Sellist asja ei näe päris igal hooajal. Näiteks Phillieses suutis seda viimati Gary Matthews aastal 1983.
Kaks vooru hiljem Darvishi 78. viske ajal saatis aga Schwarber palli sellise lennuga tagatribüünile, millist San Diegos varem nähtud pole. Seda vähemalt aastast 2015, mil vastavaid andmeid kogutakse. Nagu öeldud, mõõdeti löögi pikkuseks 149 meetrit.
ALDS: Cleveland Guardians – New York Yankees 1 : 5; seeria 2 : 3 Päev varem New Yorgis toimuma pidanud, kuid vihma tõttu edasi lükatud „võitja võtab kõik“ kohtumine Yankeese ja Guardiansi vahel lõppes koduvõistkonna 5 : 1 võiduga, mis viis Yankeese kolme aastase vahe järel American League´i finaali. Nii nagu 2019. aastal, ootab neid seal Houston.
Eile peetud kohtumine Bronxis ei läinudki õigupoolest kordagi põnevaks ning kui see mäng end pesapalliajaloos üldse kuidagi nähtavaks suudab muuta, siis hoopis ühe otseselt mängu mitte puudutava episoodiga. Juhtum sai alguse juba eelmises mängus Clevelandis, kui kodujooksu löönud Guardiansi mängija Josh Naylor pesasid läbides Yankeese viskaja Gerrit Cole´i suunas pilkava alatooniga väikelast suigutavaid liigutusi tegi. Cole ei allunud mängu järel ajakirjanike provokatiivsetele küsimustele, nimetades Naylori käitumist lihtsalt „armsaks“ (It´s cute), kuid Yankeese fännid eile Naylorile armu ei andnud.
Neljal korral edutult löömas käinud Naylorit tervitasid Yankeese fännid tema enda liigutusi järele tehes ning vähemalt ühel korral oli ülekande ajal kuulda, kui uuriti tema isa järele „Where´s your daddy!“ Tribüünidel nalja kui palju!
Lõpuks suigutati unele siiski Clevelandi mängijad. Josh Naylor on pistetud kõige parempoolsemasse sängi. (Pildi allikas: mlb.com)
Ka mängu kõige viimane liigutus andis mõista, et osa Yankeese pundist Naylori käitumisest häiritud oli, sest kui teise pesa kaitsja Gleyber Torres viimase otsustava püüde tegi, hakkas ta sarnaselt Naylorile süles kujuteldavat beebit kiigutama.
Osutasin sellele küllaltki triviaalsele loole kindlal põhjusel. Esmalt võiks möönda, et tegemist on täiesti süütu tembutamisega, mis noorte meeste koostegemiste juurde alati kuulunud. Pesapallimängu ei ole ilma süütu lollitamiseta võimalik isegi ette kujutada. Siit edasi tuleb aga mõelda ka juba Yankeese järgmisele seeriale, mil vastaseks Houston ning nüüd peaks Bronxi külla sõitev võistkond juba hoopis tõsisemaks väljakuäärseks vastasseisuks valmistuma. Oli ju Houston see, kes kolm aastat tagasi Yankeese tee World Seriesi suunas peatas ning nagu hiljem selgus, tehti seda keelatud võtteid kasutades. Pole vähimatki kahtlust, et paljud Houstoni mängijad Bronxis väljakule tullese mõnituste osaliseks saavad, milles puudub süütu iroonia nagu see oli eile Naylori puhul.
MLB tabeliseis 18. oktoobril. (Pildi allikas: mlb.com)
Comments