top of page
  • Writer's pictureA.M.

16. juuni – Mets võidab aga konkurendid lähenevad. Kas Mets peaks muret tundma?

Jämedalt öeldes on MLB 162-mängulise põhihooaja lõpuni veel sada mängu ning on kuidagi paratamatu, et üha sagedamini hakkab pilk peatuma ka võistlustabelil, kuigi on teada, et tihedast kalendrist tulenevalt võib tabeliseis mõne nädalaga saada peaaegu pea peale keeratud. Kui võtta näide eelmisest hooajast, siis küllap kõige negatiivsemas plaanis andis selle kohta tõestuse New York Metsiga juhtunu, kes juuli keskel edestas oma divisionis Atlantat 9,5 mänguga, kuid august ja september ebaõnnestusid sedavõrd, et põhihooaja lõpus kaotati 13-ga.


Selle aasta aprill ja mai olid Metsile edukad ning 1. juunil edestati National League´i idadivisionis lähimaid konkurente Atlantat 10,5 ja Philadelphiat 12,5 mänguga. Täna, kaks nädalat hiljem, on aga vastavad numbrid 4,5 Atlantaga ja 8,5 Philadelphiaga. Mis siin üldse rääkida, kui Atlanta on võitnud 14 mängu järjest ning Phillies kümnest mängust kaheksa. Ometi ei saa aga öelda, et Mets samal perioodil halvasti oleks tegutsenud. Pigem vastupidi, viimasest kümnest mängust on võidetud 6, mis tähendab, et nende võiduprotsent on olnud .600, mis põhihooaja läbilõikes peaaegu tingimusteta play-off koha tagab.


Nii pisike võib olla võidu ja kaotuse vahe. Metsi püüdja Tomás Nido puudutab Milwaukee jooksjat Hunter Renfroe´d viiv enne seda, kui too kodupesa puutuda jõuab. (Foto allikas: mlb.com)


Oma praeguse jutuga tahan ma tegelikult lihtsalt üle korrata, et sarnaselt teistele spordialadele koosneb ka iga pesapallivõistkonna hooaeg tõusudest ja mõõnades, kuid nende lainete liikumise hoog on MLB-s silmatorkav vaid näiliselt, olles rangelt võttes tingitud vaid võistluskalendri tihedusest. Vaid veidi liialdatuna öeldes tuleb tunnistada, et MLB pika ja tiheda hooaja lõikes ei tähenda kahe nädala jagu mänge suurt mitte midagi ning vaadates MLB tabelit keset hooaega, nagu praegu, ei tohi seda teadmist mitte kunagi unustada.

Sellest tulenevalt jään ma praegu kindlaks, et kuigi Mets on kahe nädala jooksul lubanud konkurentidel vahet enam vähem viie mängu võrra vähendada, pole neil veel põhjust suurt muret tunda. Nende enda statistika on selleks liiga hea, ja sellele statistikale aitas kaasa ka eilne kodumäng Milwaukeega, mille Mets 5 : 4 võitis.


Võistluse järel pälvis suurimat kõneainet mängu lõpp, kus Metsil õnnestus viimase piirini viimistletud meeskonnatöös nurjata Milwaukee viigiüritus. Milwaukee poolelt oli Tyrone Taylori lööma asunud olukorras, kus Mets ühe lööja välja oli visanud, kuid Hunter Renfroe oli hõivanud esimese pesa. Taylor tegi väga hea löögi, suunates palli põrkega tagavälja paremale äärele. Pall veeres kuus pikka sekundit, enne kui tagavälja paremkaitsja Nick Plummer selle üles jõudis korjata ja esimese pesa kaitsjale Pete Alonsole visata. Selleks hetkeks, kui Alonso palli püüdis, oli esimesest pesast jooksu alustanud Renfroe jõudnud juba läbida kolmanda pesa ning kolmanda pesa treeneri Jason Lane´i märguande peale tormanud edasi ka kodupesa suunas.


Selles episoodis, kui lugeda mlb.com autori Anthony DiComo artiklit, sai kokku pesapalli absoluutne tipp oma kõrgeimas viimistluses, millest tol hetkel väljus võitjana Mets. Kommentaarides küll kritiseeritakse Lane´i otsust kodupesa ründamise osas, aga samas on agressiivne mäng olnud Milwaukee edu alus. Aga sellest agressiivsusest oli teadlik ka Mets ning sellest oli teadlik ka Alonso. DiComo oma artiklis ütleb peaaegu otse, et Metsi seeriaeelne luure Milwaukee käikude osas lubas Alonsol tegutseda peaaegu silmad kinni. Alonso ei vaadanud kolmanda pesa suunas, ta ei pidanud saama kinnitust Lane´i otsuse kohta, sest esiteks oleks selline tegutsemine napsanud aega ja tähelepanu ning teiseks aimas ta niigi, et Renfroe kodupesa ründab. Olles püüdnud Plummeri visatud palli, viskas Alonso selle kohe kodupesa valvanud püüdjale Tomás Nidole, kes seejärel suutis Renfroe´d puudutada vaid viiv enne, kui too kodupesale libises.


Lööja Taylor oli küll samal ajal jõudnud kolmandasse pessa, kuid kuna Milwaukeel oli välja löödud kaks mängijat, andis see Metsi viskajale Edwin Díaz´ile suurema vabaduse Milwaukee viimase lööja Christian Yelichi vastu, kelle ta kolme viskega kindlalt välja viskas.


Mets on võiduprotsendiga .646 National League´i liider, MLB-s tervikuna on parem tulemus .746 vaid American League´i liidril New York Yankeesel.


0 comments

Comments


bottom of page