top of page
Writer's pictureA.M.

14. juuli – Seattle´i hoog ei näigi raugevat

Seattle Marinersi fänne ühendaval leheküljel lookoutlanding.com on autor Isabelle Minasian viimase mängu ülevaate pealkirjastanud mõttega, millest mina loen välja, et Marinersi fännid oma võistkonna praegusest edust ikka omajagu üllatunud on. Kuigi eile sai Mariners võõrsil Texase alistamise järel 11. järjestikuse võidu, ütleb Minasian hoopis nii: „All good things must come to an end – but not today“.


Loomulikult saavad kõik head asjad millalgi läbi, kuid selle eraldi rõhutamine olukorras, kus kordaminekud päev päevalt võimenduvad, sunnib küsima, miks Marinersi fännid sellega juba täna oma pead vaevavad? Küsimuse retoorilisust säilitades võiks teema üle veidi järele mõeldes teha järelduse, et Marinersi fännid lihtsalt pole eduga harjunud, parim olemine ei kuulu Marinersi-kogukonna identiteeti. Kui sellisena esitletud teesi kaitsma peaks, siis saaks ühe võimalusena osutada faktile, et Mariners on täna ainus frantsiis, kes pole mitte kunagi pääsenud World Seriesi mängudele. Seega pole mitte kunagi võidetud ka oma liigat. 1977. aastal frantsiisiõiguse saanud Marinersi parimaks saavutuseks on American League´i läänedivisioni võit aastatel 1995, 1997 ja 2001, kusjuures viimasena mainitud aastal koguti põhihooajal 116 võitu, mis tähistab MLB rekordit.


11 võitu järjest. (Foto allikas: twitter, @TalkinBaseball_)


Praegust tabeliseisu vaadates näib aga divisioni võit sel aastal keeruline olevat, sest liider Houston asub 11 mängu kaugusel ning play-off´i eesmärgiks seades tuleb Marinersil sihikul hoida wild card´i. Sellest kohast hetkel ka kinni hoitakse.


Eilse mänguga seonduvalt tahaks teha kaks tähelepanekut. Esiteks suutis Mariners tulla välja soliidsest kaotusseisust. Teise vooru järel juhtis Texas 4 : 0, viienda järel 5 : 1. Otsustavaks said Marinersi kaks jooksu seitsmendas ning kolm jooksu kaheksandas, mis tõid neile 6 : 5 võidu.


Mängu kõige tähelepanuväärsema jooksu vormistas neljandas voorus Seattle´i poolelt Sam Haggerty, kelle keskväljale lennanud palli ei suutnud Texase kaitsja Leody Taveras esimese hooga kinni püüda ning pall veeres tagavälja kaugustesse. Seda märgates haistis kiire Haggerty võimalust ühe hooga koju joosta, mis tal ka õnnestus. Inglise keeles nimetatakse seda inside-the-park home run, mida viimati suutis Seattle´i särgis Willie Bloomquist 15. juunil 2007.


0 comments

Comments


bottom of page