top of page
  • Writer's pictureA.M.

14. aprill – viie viskega päästetud mäng

New York Yankeesi ja Toronto Blue Jay kohtumise kangelaseks võib nimetada mängijat, kes sai väljakul viibida vaid mõne minuti, kuid suutis selle aja jooksul 3 : 0 juhtinud Yankeesi jaoks päästa võidu, mis viimases voorus koduvõistkonna jaoks mõneti ootamatult käest hakkas libisema.


Esimese hooga oli New York viimaseks kaitsevooruks saatnud viskajana väljakule Aroldis Chapmani, võistkonna väga eduka mängu lõpetava viskaja. See on küllaltki puine tõlge ingliskeelsest terminist „relief pitcher“, millega tähistatakse viskajaid, kelle ülesandeks on parasjagu juhtiv võistkond võiduka lõpuni tüürida. Neis viskajates pole ühte universaalset kvaliteediomadust, kuid kindlasti on tegemist viskajatega, kel peab olema võime pingelises olukorras külm närv säilitada. Sageli piirdubki nende panus ühe kuni kolme vooruga, kusjuures eraldi arvestatakse relief pitcheri statistikat (i.k save), mis annab vihjeid selle kohta, kui edukas niinimetatud viimistlustöös ollakse. Arusaadavalt on save´i kirjasaamiseks vaja täita mõned eeltingimused. Nii näiteks peab viskaja osalema vähemalt kolmes voorus ning mängu tulles võib tema meeskonnal olla maksimaalselt kolmejooksuline edu. Igas mängus seega save statistikana arvesse ei tulegi ning eilne mäng oli üks selline.

Nagu öeldud, on Chapman Yankeesi regulaarne mängude lõpetaja, kes eelmise aasta põhihooajal sai kirja 61 mängu jooksul kirja 30 save´i. Chapman on ka see mängija, kes on teinud MLB ajaloo kõige kiirema viske; selle kiiruseks mõõdeti 105,1 miili tunnis, kusjuures sai ta sellega hakkama kuu aega pärast oma MLB debüüti 2010. aastal.


Yankeesi päästja Michael King. (Foto allikas: nj.com) Blue Jay vastu visates oli aga Chapman täiesti liimist lahti ning tema saldoks jäi kolm walk-i, mis tähendab, et ta lubas ilma löögita esimesse pessa kolm mängijat. Sellega oli tema tööpäev lõppenud, viskama saadeti Michael King ning seda olukorras, kus pesad olid laetud ehk kõikides pesades olid ründaja ning välja polnud visatud ainsatki mängijat. Statistika ütleb, et sellises olukorras ei suuda ründav meeskond vaid 13% juhtudest skoori teha, ometi suutis King selle küllaltki väikse tõenäosuse sel korral enda kasuks pöörata. Tal kulus kolme mängija välja viskamiseks viis viset ning American League´i idakonverentsi favoriitide neljamänguline seeria lõppes 2 : 2.

0 comments

Comments


bottom of page