top of page
  • Writer's pictureA.M.

12. oktoober – NLDS: Paders ja Braves viigistasid

Kui eile sai öeldud, et kolme võiduni kestev seeria lõpeb 71 protsendil juhtudest avamängu võitnud võistkonna võiduga, siis täna tuleks lisada, et mängude praeguse jaotuse korral, kus asetatud võistkond võõrustab kahte esimest kohtumist, sõidab seejärel kaheks mänguks võõrsile ja saab vajadusel viimase mängu kodus pidada, soosib kahe mängu järgne viigiline üldskoor järgnevas kahes mängus mitteasetatud võistkonda. 67 protsendil juhtudest on 1 : 1 viigiseisult kahte järgnevat mängu võõrustanud võistkond need ka võitnud. Sellest loogikast lähtudes tuleb eilsete mängude järel soosikuteks pidada mõlemat mitteasetatud võistkonda Padrest ja Philliest.


NLDS: San Diego Padres – Los Angeles Dodgers 5 : 3, üldseis 1 : 1 AJ Cassavell mlb.com autorina kasutab Los Angelesis peetud kohtumisest ülevaadet andes põhiterminina ingliskeelset sõna slugfest (slugging – lööma, taguma), mis pesapalli rikkalikku keelde on jõudnud eesmärgina rõhutatult osutada paljude jooksude, eriti kodujooksudega lõppenud kohtumisele. Kodujookse nähti Los Angelesis viis, millest kolm kandi Dodgersi arvele ja kuigi hit´e teenis Dodgers 11 ehk kahe võrra enam kui Padres, jäid kodujooksudest saadud jooksud neile ainsateks. Padersil seevastu õnnestus üheksast hit´ist jooksuks vormistada viis.


Padres on sel hooajal Dodgersi vastu kaotanud kõik senised seeriad. Hooaja kõige tähtsam seeria suudeti eile viigistada. (Foto allikas: mlb.com)

Paders kohtus põhihooajal Dodgersiga kuues seerias ning kaotas need kõik (1 : 2, 1 : 3, 0 : 3, 1 : 2, 1 : 2, 1 : 2), mistõttu võib iga nende võitu Dodgersi üle omamoodi tähelepanuväärseks pidada. Seda on kindlasti ka eilne võit, mis viitab Padresi sisule juba ainuüksi seepärast, et välja suudeti tulla kaotusseisust. Tõsi, küll napist, 1 : 2, ja sedagi teises voorus ehk päris mängu alguses, kuid mu meelest väärib too olukord siiski tähelepanu, ja seda seepärast, et Padresi kaotusseisu jäämisel oli tähtis roll kodupesakohtunikul Chris Segalil. Iseenesest on muidugi küsitav, kas pesapall kuulub nende mängude hulka, mis ühe episoodi põhjal suuri üldistusi võimaldab teha või kus ühel episoodil tervet mängu muutev iseloom võiks olla. Kui aga seda tõesti hetkeks nii ette kujutada, siis Los Angelesis võiks selleks momendiks pidada olukorda, kus Dodgersi lööja Max Muncy teises ründvoorus lisavõimaluse sai, kuigi telekordus kindlalt näitas, et kohtunik eksinud oli.


Teleekraanil märgatav visketsoon näitab selgelt, et Darvishi vise õiget tsooni tabas. (Foto allikas: mlb.com)


Olukord oli seda tähelepanuväärsem, et Padresi viskaja Yu Darvishi vise tabas nii kindlalt visketsooni, et viskaja kohtuniku otsust nähes lausa ära ehmatas. Muncy seevastu sai uue võimaluse, lõi sellest kodujooksu ning viis Dodgersi 2 : 1 juhtima. Padresi õnneks ei kujunenud sellest nende jaoks mängu muutvat olukorda ning juba järgmises voorus suudeti mänguseis võrdsustada.


NLDS: Philadelphia Phillies – Atlanta Braves 0 : 3, üldseis 1 : 1 Mängu järel kiideti Atlanta avaviskajat Kyle Wrighti kahel põhjusel. Esiteks muidugi seepärast, et tema viskekindlust peetakse Atlanta võidu oluliseks aluseks. Kuue vooruga lubas ta vastasele vaid kaks hit´i ja ühe walk´i, samas viskas ta välja kuus lööjat. Minu jaoks tuleneb uus teadmine aga asjaolust, kuigi Wright lahkus väljakult 0 : 0 seisul, kanti statistiline võit just tema arvele. Huvitavaks muudab situatsiooni fakt, et Atlanta sai kõik jooksud kuuendas voorus ehk pärast Wrighti lahkumist, mille järel kumbki võistkond jookse ei sooritanud. Ühelt poolt on arusaadav, et statistiline võit kuulub just Wrightile, sest tema algatatud töö jagunes järgnevas kolmes voorus koguni kolme viskaja vahel, samas ei saa kuigi ümber ka mõttest, et viskajale omistatav statistiline võit tõepoolest üks küsitava väärtusega näitaja on. Wright ei viibinud kordagi väljakul, kui tema võistkond juhtimas oli. Aga nagu ma juba varem kirjutanud olen, siis tõelised pesapallifännid sellest statistikast suurt ei peagi.


Püüdja Travis d´Arnaud ja viskaja Kyle Wright panid aluse Atlanta eilsele võidule. (Foto allikas: mlb.com)

Teine põhjus Wrighti panuse esiletõstmiseks tuleneb asjaolust, et mängu algus Atlantas vihma tõttu koguni kolm tundi edasi lükkus, mis vähimaidki vaidlusi põhjustamata kõige enam just viskaja ettevalmistust mõjutab. Bravesi püüdja Travis d´Arnaud sõnadele tuginedes on Wrighti keskendumisvõime sellistes oludes lausa imetlusväärne. Seda tasub rõhutada just seepärast, et möödas on suvine ükskõiksus, kus ühel eraldiseisval mängul tõepoolest suurt tähtsust polnud. Viskaja jaoks pole täna oluline mitte ainult iga mäng, vaid ka iga vise. Üks vise korraga, seda ideed olen viimastel päevadel juba korduvalt kuulnud.


MLB tabeliseis 12. oktoobril. (Pildi allikas: mlb.com)


0 comments

Comments


bottom of page